Prp & Mezoterapi

Özellikle erkeklerde 18 ila 35 yaş arasında görülen saç kaybının temel nedeni hormon dengesindeki değişimden kaynaklanmaktadır. Testosteron hormonunun artmasıyla birlikte genetik olarak yatkın kişilerde saç folikülleri testosteronun bir metaboliti olan 5DHT etkisiyle kötü etkilenir ve saç dökülür. Ayrıca kafa derisindeki kılcal damarların büzülmesi saçların beslenememesine, dolayısıyla beslenemeyen saçların dökülmesine neden olabilmektedir. Bu durum karşısında saçlarını kaybeden erkeklerin kaybettikleri saçlarının geri gelmesi bugüne kadar pek mümkün görülmüyordu.

Gelişen tıp ve ilaç teknolojileri sayesinde uygulanan PRP, mezoterapi ve ilaç tedavisi saç dökülmesinin önüne geçmek ve dökülmüş olan saçların yeniden çıkmasını sağlamak mümkün olmaktadır.
Tedavi öncesinde hastanın saç dökülmesine sebep olabilecek tüm faktörler araştırılır. Bunun için kan tahlili ve ayrıntılı saç analizi teknikleri uygulanır. Saç kaybına neden olan başka tıbbi rahatsızlıklar varsa tedavi edilmesi sağlanır.

KOMPLE SAÇ TEDAVİSİ NEDİR?

Komple saç tedavisi; mezoterapi, PRP gibi çeşitli tedavileri kapsayan ve saç köklerinin beslenmesi için saçın ihtiyacı olan tüm faktörleri sunan bir tedavi tekniğidir. Öncellikle saç mezoterapisi ile saç köklerinin ihtiyacı olan ilaçlar doğrudan saç köküne uygulanabilir. Aynı zamanda içerisinde büyüme faktörü barındıran PRP tedavisi de uygulanarak saç foliküllerinin gelişip büyümesi sağlanmaktadır. PRP aynı zamanda o bölgede yeni kılcal damarların oluşmasını da sağlar. Bunun yanı sıra hastanın saç ve cilt yapısına özel olarak verilen losyonlar da evde tedavi sürecinde saç köklerinin günlük gelişimine katkı sağlar. Tedavi 3 aylık bir periyotta uygulanmaktadır. Uygulanan tedaviden alınan sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN FAYDALARI

Saç dökülmesine engel olmak, saç köklerine ve saç derisine ihtiyacı olan besini sağlamak için uygulanan bir enjeksiyon tekniğidir. Saç kılı kadar ince iğne ile saç köklerine enjekte edilerek uygulanır. Saç mezoterapisi, saç köklerini besler ve canlanmasını sağlar. Saç dökülmesini azaltır. Mevcut saçların güçlenmesini, dökülen saçların yerine yenilerinin gelmesini, saç yoğunluğunun ve saç kalitesinin artmasını sağlar.

PRP UYGULAMASININ FAYDALARI

Platelet Rich Plasma kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş kısaltmasıdır. Kan içindeki kırmızı kan hücrelerinin ayrıştırılarak trombositlerden zengin plazma haline getirilmesi sonrasında elde edilen ürünün sorunlu bölgeye enjeksiyonu ile yapılan tedavilere PRP denilmektedir. Genelde vücutta yaralanan bölgeye ilk toplanan hücreler olan trombositler, trombosit büyüme faktörü salgılarlar. Bu sayede vücuttaki onarıcı hücreleri, kan damarlarını ihtiyacı olan bölgeye çağıran faktörleri de içerir.

PRP, hastadan alınan kanın özel bir makinede santrifüj edilmesi ile elde edilir. Tüpün üst kısmında kalan serum, çok ince iğneler yardımıyla cilde enjekte edilir. Enjeksiyon ve PRP bölgedeki kan dolaşımını artırır. Bu da cilt problemlerinin büyük ölçüde düzelmesini sağlar. PRP özellikle saç dökülmelerinde belirgin etkilidir. Ayda 1 veya 2 seans yapılarak saç dökülmesi azaltılabilir, hatta durdurulur. Saç köklerinin canlanması sağlanır.

7/24 Whatsapp Destek Hattı

0 545 100 12 15

Bize telefon numaralarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. Sizi desteklemekten mutluluk duyarız.

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Bize Ulaşabilirsiniz