Kaş Ekimi

izmir Kaş EKİMİ NEDİR?

Kaş ekimi en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesi olmakla birlikte o kadar çok kötü Kaş ekim merkezi olduğu için sonuçlarının da kötü olması sebebiyle güvenilir bir firma bulmanın zorluğunu çoğu hastalar yaşamaktadır.. Çoğu insanın Kaş ekimi için çekincesi olmasına rağmen Erna Hair Clinic  hastaları Kaş ekim sonuçlarından fazlasıyla memnun kalmaktadır.  Kaş ekimi, kök olmayan yerden kıl çıkartan tek kalıcı yöntemdir. Kullanılan şampuanlar , serumlar , yağlar ve diğer kullanılan şeyler kalıcı çözüm değildir ve sağlık açısından da desteklenmemektedir.

Kaş EKİMİNİN TEMEL AŞAMALARI

Kaş ekim operasyonu üç temel aşamada gerçekleştirilir;

1. Kıl Köklerinin Alım  ve Toplama İşlemi

Donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra kıl kökleri FUE motoru ile tek tek toplanır. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Greft adı verilen bu köklerin her biri ortalama 2-3 kıl içerir. Kılların tekli olması Kaş ekimi için önemlidir. Alımı yapacak kişi profesyonel ve tecrübeli olmalıdır ki , donör bölgesine zarar vermeden ve kılları kırmadan kök çıkarma işlemini yapabilsin. Alım bölgesinde her hangi bir skar izi bırakmamak çok önemlidir. Aksi taktirde geri dönüşü yoktur.  Bu nedenle alım yapacak kişinin kalitesi ve tecrübesi çok önemli bir rol oynamaktadır. Kıl köklerini homojen olarak almalı ve ense bölgesi toparladığında alım yapıldığı belli olmamalıdır. Bu da işlemin kalitesini gösterir. Erna Hair Clinic , bütün hastalarına bu işlemin garantisini vermektedir.

2. Kanalların açılması

Kanalların, bulunduğu bölgeye göre doğru büyüklükte ve derinlikte açılması nakledilen kılların çıkma oranını etkiler. Ekilecek kıl kökü büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun kanal açılmasına dikkat edilmelidir. Kanalın açısı da en doğal görünümün elde edilebilmesi için iyi ayarlanmalıdır. Kanalı açacak kişinin profesyonel ve tecrübeli olması gerekmektedir. Piyasada Kaş ekimi yaptırıp kısa kullanmak zorunda kalan hastalar bulunmaktadır. Bunun sebebi kanalların hepsinin dik bir şekilde açılmasından kaynaklanmaktadır. Kaşın işlem sonrasında tamamen doğal görünmesi için kanalların yönlerinin profesyonelce ayarlanması gerekmektedir. Erna Hair Clinic size bu güvenceyi sunmaktadır.

3. Köklerin açılan kanallara ekilmesi

Son aşamada toplanan kökler açılan kanallara 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilir ve Kaş ekimi operasyonu tamamlanır. Ekime üç kişi girmekte olup maksimum greft çalışıldığı için greftlerin hızlı bir şekilde ve kırmadan kanallara ekilmesi gerekmektedir.  Ekimi yapacak kişiler profesyonel ve tecrübeli olmalıdır. Bu işlem aslında Kaş ekim işlemini tertemiz bitmesine etken olacak son aşamadır. Bu yüzden işleme giren kişiler , greftleri büyük bir titizlikle kanala yerleştirmeli ve aynı zamanda hızlı olmalıdır. Erna Hair Clinic profesyonel ve tecrübeli ekibi ile sizlere %100 doğallıkta Kaş ekimi garanti vermektedir.

Kaş EKİMİ OPERASYONU VE SONRASI SÜREÇ

Kaş Ekimi Operasyonu kaç saat sürer ve konforlu mudur?

Operasyon süresi kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Genellikle 5-6 saat arası sürmektedir. Kaşdaki yara izleri , boşluklar ya da belirli yerlerdeki köselikler daha kısa sürede bitmektedir.. Operasyon esnasında genel anestezi kesinlikle yapılmaz ve hastaya narkoz verilmez. Lokal anestezi uygulanan hasta ile sohbet edilerek işlem yapılmaktadır. Hastanın Yemek molası mevcuttur. Alım işlemi bittikten sonra hasta mola vermektedir ve yemeğini yiyip dinlenmektedir. Mola bittikten sonra tekrar işleme geçilir.

Kaş Ekimi Operasyonu Esnasında Ağrı Veya Acı Hissedilir mi?

Kaş ekimi lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı veya acı hissi minimum seviyededir. İşlemden sonra da hasta ağrı acı hissetmemektedir.

Kaş Ekimi Operasyonu İçin Kaç Gün Ayırmalıyım?

Kaş ekim operasyonu için öncesi ve sonrası süreçleri göz önüne alarak hastanın 2 gün ayırması yeterli olacaktır. Bu 2 günlük süreçte;

1.gün ( Ekim ) :

Kaş ekimi ve prp tedavisi işlemleri tamamlanır.

2.gün ( Kontrol – Pansuman) :

Hastamız  yeniden misafir edilerek köklerde herhangi bir zedelenme, kanama, enfeksiyon söz konusu mu kontrol edilir. Ve hastanın ense bölgesindeki bandaj çıkartılarak pansuman yapılmaktadır.

3.gün Yıkama

3. Gün kabuk oluştuktan sonra hastanın ilk Kaş yıkama işlemi gerçekleşmektedir. Özel şampuan ve losyon ile yapılan bu yıkama işlemi Erna Hair Clinic izmir Kaş ekim merkezi uzmanları tarafından ayrıntılı şekilde anlatılmakta ve hasta dilerse her gün gelip Kaşını yıkatma imkanına sahiptir.

7/24 Whatsapp Destek Hattı

0 545 100 12 15

Bize telefon numaralarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz. Sizi desteklemekten mutluluk duyarız.

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Bize Ulaşabilirsiniz